Minimální síť sociálních služeb v ORP Kyjov v roce 2024

- je tvořena službami sociální prevence, odborného sociálního poradenství a sociální péče, které byly zastupitelstvem města schváleny jako potřebné a které je nutné spolufinancovat. Předpokládaná míra spolufinancování sociálních služeb z úrovně obcí je nastavena v materiálech Jihomoravského – vždy dle aktuálně schválených a platných Pravidel financování sociálních služeb. Zde je uvedeno procentuální zajištění z úrovně Jihomoravského kraje a obcí:
ORP Kyjov garantuje procentní spoluúčast:
-  vybraným službám sídlícím/působícím v jeho správním obvodu
-  malým dílem vybraným službám ze sousedních ORP Hodonín a Veselí nad Moravou, jejichž klienty jsou prokazatelně také občané kyjovského regionu. Cílem nadregionální spolupráce je zajištění dostupnosti sociálních služeb, které např. v ORP chybí a tím snížení finančních nákladů na jejich provoz (není potřeba tuto službu v ORP zřizovat, ale jen si ji „nakoupit“ od sousedního ORP).
Bez participace všech obcí správního obvodu ORP Kyjov na financování minimální sítě sociálních služeb by nebylo možné zachovat stávající síť podpory a pomoci pro občany kyjovského regionu.

Přiložené soubory