Město připravuje bezplatný kurz podnikání

Image - 2023-11-02T131548.279

Město připravuje bezplatný kurz podnikání

V rámci podpory podnikavých lidí všeho věku, kterým neschází zápal pro věc, nápady a odvaha, město Kyjov připravilo speciální kurz podnikání. Bude se jednat o sérii praktických a motivačních přednášek, které poběží od října do konce letošního roku. Úvodní workshop je určen především pro středoškoláky, zapojit se ovšem může i široká veřejnost, a to nejen z Kyjova, ale i okolních obcí.

Stovky absolventů praktických kurzů Podnikni to! už mají za sebou zkušenost s rozjezdem vlastního podnikání během studií nebo zaměstnání. S odstupem času se shodují v jednom: samotná touha pustit se do něčeho nového, dobrý nápad a odvaha není všechno. Zapotřebí jsou také specifické znalosti a praktické dovednosti. „V začátcích podnikání mi velmi pomohlo, že jsem měla k dispozici zkušenějšího podnikatele, který mi pomohl ujasnit si základy, minimalizovat riziko a najít skutečný nápad s potenciálem,“ popisuje své začátky podnikání Alena Peterková, jedna z prvních absolventek projektu Podnikni to!

V rámci kurzu Podnikni to! v Kyjově se účastníci seznámí s tím, jak hledat podnikatelské nápady, jak systematicky otestovat jejich potenciál a finanční udržitelnost nebo jak rozvinout nápad ve fungující podnikatelský projekt. „Ještě před samotným začátkem podnikání si mohou středoškoláci a zaměstnanci vše prakticky vyzkoušet na vlastním projektu, doplnit si potřebné znalosti, získat názor zkušených podnikatelů a až poté se rozhodnout, zda se budou rovnou naplno věnovat vlastnímu podnikání,“ doplňuje spolumajitel Podnikni to! Max Dužek.

Úvodní workshop s názvem Podnikni to! v Kyjově odstartuje ve čtvrtek 10. října 2019 v 16:30 v prostorách velké zasedací místnosti kyjovské radnice. Přihlásit se může každý student střední školy, vítáni budou také dospělí, kteří uvažují o zahájení vlastního podnikání. Lektor kurzu, zkušený podnikatel, školitel a mentor Jakub Tížek, k tomu dodává: „Na prvním setkání  účastníci zjistí, jak najít podnikatelskou příležitost a jak ji odprezentovat svému okolí. Budeme se věnovat i motivacím a překážkám jednotlivých účastníků. Cílem je, aby na konci kurzu uměl každý najít podnikatelskou příležitost a systematicky otestovat potenciál nápadu bez velkých investic a s minimem rizika.“ Celkem je připraveno osm tematických setkání, která se uskuteční jednou týdně vždy ve čtvrtek odpoledne od půl páté do sedmi. Zájemci se mohou do kurzu přihlásit online prostřednictvím registračního formuláře či přes e-mail duzek@podniknito.cz. Účast v kurzu je zdarma.

Informace o kurzu Podnikni to! v Kyjově:

• Kurz je určen pro středoškoláky i veřejnost;
  • Úvodní workshop začíná 10. října 2019 v 16:30;
  • Kurzy se uskuteční ve velké zasedací místnosti kyjovské radnice;
  • Celkem je připraveno 8 tematických setkání, vždy ve čtvrtek od 16:30 do 19 hodin;
  • Kurz vede zkušený podnikatel, školitel a mentor Jakub Tížek;
  • Přihlásit se můžete online na facebookové události Podnikni to! v Kyjově nebo přes e-mail na adresu duzek@podniknito.cz;
  • Kurz je zdarma.
podnikni_to