Bezplatný kurz podnikání se vrací do Kyjova

Image - 2023-11-02T135958.385

V rámci podpory podnikavých lidí se zápalem pro věc, nápady a odvahou připravilo město speciální kurz Podnikni to!. Jedná se o sérii praktických a motivačních workshopů, které poběží od dubna do května. Úvodní setkání je určeno studentům i široké veřejnosti - nejen z Kyjova, ale i okolních obcí.
Kurz se ve městě uskuteční už podruhé. Loňské premiéry se zúčastnilo více než dvacet zapálených lidí z regionu. Někteří z nich, v návaznosti na získané postřehy a zkušenosti, už teď rozjíždějí vlastní podniky.

Stovky absolventů praktických kurzů Podnikni to! už mají za sebou zkušenost s rozjezdem vlastního podnikání během zaměstnání nebo studií. S odstupem času se shodují v jednom: samotná touha pustit se do něčeho nového, dobrý nápad a odvaha není všechno. Zapotřebí jsou také specifické znalosti a praktické dovednosti. „V začátcích podnikání mi velmi pomohlo, že jsem měla k dispozici zkušenějšího podnikatele, který mi pomohl ujasnit si základy, minimalizovat riziko a najít skutečný nápad s potenciálem,“ popisuje své začátky podnikání Alena Peterková, jedna z prvních absolventek projektu Podnikni to!

V rámci kurzu Podnikni to! v Kyjově se účastníci seznámí s tím, jak hledat podnikatelské nápady, jak systematicky otestovat jejich potenciál a finanční udržitelnost nebo jak rozvinout nápad ve fungující podnikatelský projekt. „Ještě před samotným začátkem podnikání si mohou zájemci vše prakticky vyzkoušet na vlastním projektu, doplnit si potřebné znalosti, získat názor zkušených podnikatelů a až poté se rozhodnout, zda se budou rovnou naplno věnovat vlastnímu podnikání,“ doplňuje iniciátorka kurzu, kyjovská radní Hana Bednaříková.

Úvodní workshop s názvem Podnikni to! v Kyjově odstartuje ve středu 1. dubna 2020 v 17 hodin v prostorách velké zasedací místnosti kyjovské radnice. Přihlásit se mohou dospělí, ale také studenti středních škol, kteří uvažují o zahájení vlastního podnikání. Lektor kurzu, zkušený podnikatel, školitel a mentor Jakub Tížek k tomu dodává: „Na prvním setkání účastníci zjistí, jak najít podnikatelskou příležitost a jak ji odprezentovat svému okolí. Budeme se věnovat i motivacím a překážkám jednotlivých účastníků. Cílem je, aby na konci kurzu každý uměl najít podnikatelskou příležitost a systematicky otestovat potenciál nápadu bez velkých investic a s minimálním rizikem.“ Celkem je připraveno osm tematických setkání, která se uskuteční jednou týdně vždy ve středu odpoledne od pěti do půl osmé. Na kurz se mohou zájemci hlásit online prostřednictvím facebookové události Podnikni to! v Kyjově nebo e-mailem na duzek@podniknito.cz. Kurz je zdarma.

Informace o kurzu Podnikni to! v Kyjově:

• Kurz je určen pro veřejnost i studenty.
  • Úvodní workshop začíná 1. dubna 2020 v 17:00.
  • Kurzy se uskuteční ve velké zasedací místnosti kyjovské radnice.
  • Celkem je připraveno 8 tematických setkání, vždy ve středu od 17:00 do 19:30 hodin.
  • Kurz vede zkušený podnikatel, školitel a mentor Jakub Tížek.
  • Přihlásit se můžete online na facebookové události Podnikni to! v Kyjově nebo e-mailem na duzek@podniknito.cz.
  • Kurz je zdarma.