Stříbrný Kyjov! Radnice uspěla v soutěži Přívětivý úřad

Image - 2023-11-02T183720.399

Soutěž hodnotí otevřenost a vstřícnost úřadu vůči svým klientům prostřednictvím pěti kritérií - dostupnost pro občany, transparentnost, schopnost komunikovat, řízení kvality ve veřejné správě a další aktivity spojené s tím, aby se člověk na radnici cítil jednoduše dobře. V rámci Kyjova porota ocenila například možnost ověřování podpisů a listin i mimo úřední hodiny, včetně víkendu. Tuto službu dlouhodobě poskytuje informační centrum, kde se dá současně platit i bankovními kartami.

Zabodovala taky aplikace Mobilní rozhlas, prostřednictvím níž lidé dostávají novinky a užitečné informace přímo na svůj e-mail či mobilní telefon. V současnosti platformu využívá bezmála 1300 lidí.

Kyjovská radnice v soutěži vyhlašované Ministerstvem vnitra boduje každý rok a na stupních vítězů v pětileté historii ankety ještě nechyběla. V roce 2017 ji v rámci Jihomoravského kraje dokonce ovládla.

Do letošního ročníku se v kategorii obcí s rozšířenou působností zapojilo 142 měst a městských částí Prahy, (tj. 63 % ze všech). V celostátním kole zvítězil Magistrát města Prostějova.