Přeprava pro kyjovské důchodce už od dubna

Image (54)

Přeprava seniorů - projekt, jehož cílem je usnadnit lidem starším 65 let cestování nejen po Kyjově. Zájemci dostanou od města kupony, které budou moct uplatnit u vybraných taxikářů. Služba začne platit od 1. dubna.

Je to vlastně obdoba projektu senior taxi, který úspěšně funguje na řadě míst České republiky. Zájemci se musejí nejprve zaregistrovat na Odboru sociálních věcí Městského úřadu Kyjov. Podmínkou je trvalé bydliště v Kyjově, věk 65+ anebo vlastnictví průkazu ZTP či ZTP/P.
Registrovaný uživatel obdrží každý měsíc 6 kuponů v hodnotě 40,-Kč, celkem tedy 240,-Kč měsíčně, které může využít pro přepravu u vybraných taxi služeb. Registrace je bezplatná.

Kupony jako platidlo za přepravu akceptují:

Taxi služba Bronislav Cuták, tel.: 605 476 232
Taxi služba Antonín Kříž, tel.: 602 740 222
Taxi služba Zdeněk Kolenčík, tel.: 777 892 892

Kam se lze za kupony přepravit? Kamkoliv po městě Kyjově (lékař, nákupy, pošta,…), ale i mimo ně – třeba za relaxací do hodonínských lázní.

Co když mi hodnota kuponů nepokryje celou cestu? Doplatek si přepravovaná osoba hradí ze svého.

Každý měsíc dostanu 6 kuponů v hodnotě 40 korun. Musím je v daném měsíci i využít? Ne, platnost kuponů je 1 kalendářní rok. Držitel si je klidně může pošetřit a jednou za čtvrt roku si za ně udělat třeba delší výlet.

Ve svém věku už necestuji sám/sama. Mohu s sebou do taxíku vzít i doprovod? Ano, doprovod (maximálně jedna osoba) poplatek za jízdu nehradí.

Lze přepravit i člověka na invalidním vozíku? Ne, taková přeprava může být pro taxikáře příliš komplikovaná. Přepravu lidí na vozíčku, na základě uzavřené smlouvy o poskytování pečovatelské služby, zajišťuje Centrum sociálních služeb Kyjov se sídlem na tř. Palackého. Informace o přepravě zájemci získají na tel.: 518 389 401, 603 471 557.

Jaké doklady si musím vzít s sebou na úřad pro zaregistrování do služby? Občanský průkaz, ve kterém je uvedeno trvalé bydliště v Kyjově, a průkaz ZTP či ZTP/P, jste-li vlastníkem.

Kdy dostanu první kupony a kde si pak vyzvednu další? První kupony lidé dostanou ihned po registraci na Odboru sociálních věcí (budova radnice), tamtéž si pak začátkem každého měsíce budou moct vyzvednout 6 nových kuponů.

Kdo mi podá podrobnější informace? Registraci zajišťuje sociální pracovnice Zdeňka Michnová z Odboru sociálních věcí. Ta je taky připravena zodpovědět případné další dotazy (tel.: 518 697 589 e-mail: z.michnova@mukyjov.cz, případně vedoucí oddělení Margita Procházková na tel. 518 697 477, či e-mailu m.prochazkova@mukyjov.cz).