Do Kyjova přijela větší skupina lidí z Ukrajiny

Image (66)

Jedná se o 14 lidí, z toho skoro polovinu tvoří malé děti. Nejmladší Amelii jsou dva roky. Dočasné zázemí našli na internátu Střední školy polytechnické Kyjov na tř. Komenského.

Přijeli z Užhorodu na jihovýchodě Ukrajiny - více než statisícové metropole, která byla po dvě desetiletí součástí Československa.

Do našeho města je doprovodila cizinecká policie. Další postup s policisty koordinuje František Lukl, který nové obyvatele v dočasném působišti přivítal a popřál jim hodně sil. S místostarostou Danem Čmelíkem přivezli část věcí, které se podařilo během dneška nashromáždit v rámci sbírky materiální pomoci. Moc všem děkujeme - je opravdu z čeho vybírat.

Velký dík patří Kristině Pryjom - Kyjovjačce původem z Ukrajiny, která se postarala o tlumočení.