To nej z kyjovských Chřibů (pěší)

Hradisko sv. Klimenta

Oblast Chřibů je jako stvořená pro milovníky pěší turistiky. Turisty láká svými lesy, skalisky, přírodními zajímavostmi, kulturními památkami, na každém rohu najdete nějakou zajímavost, altánek k odpočinku nebo studánku.

start: parkoviště U Křížku (uprostřed silnice č. 429 mezi obcí Vřesovice a městečkem Koryčany)

délka: 10 km

náročnost: nenáročná

trasa:  parkoviště U Křížku – Moravanské lúky (po červené)
             Moravanské lúky – Koryčanská kaple (po modré)
             Koryčanská kaple - Hradisko sv. Klimenta (po zelené)
             Hradisko sv. Klimenta – Kazatelna (po zelené, červené)
             Kazatelna – studánka U Mísy (po červené)
             studánka U Mísy – Kozel (po červené)
             Kozel – zřícenina hradu Cimburk (po zelené)
             zřícenina hradu Cimburk – parkoviště U Křížku (po zelené, po žluté)

popis trasy: Zaparkujte auto na parkovišti U Křížku a vydejte se přes silnici po červené značce k Moravanským lúkám a poté k tajemné Koryčanské kapli. Na lavičkách u kapličky naberte sílu na stoupání k tzv. Klimentkovi, kouzelné oáze uprostřed Chřibů, kde stojí stále otevřená dřevěná kaple. Po odpočinku na Klimentkovi pokračujte po zelené značce až ke Kazatelně, osamocené pískovcové skále, ze které je krásný výhled na Chřiby. Až se pokocháte výhledem, vydejte se po červené osvěžit se ke studánce U Mísy a poté po zelené až přímo k rozsáhlé zřícenině gotického hradu Cimburk. Cestou můžete odbočit ke skalisku Kozel. Z Cimburku pak už zamíříte po žluté zpět k parkovišti.