Vzhůru na Cimburk (pěší)

Vzhůru na Cimburk

Vydejte se pěšky na zříceninu hradu Cimburk tajuplnými chřibskými lesy. Rozsáhlá zřícenina gotického hradu se tyčí nad Koryčanskou přehradou a nabízí prohlídkový okruh.

start: Bohuslavice, vlakové nádraží

délka: 18 km

náročnost: nenáročná

Trasa:

Bohuslavice – Čeložnice – Kameňák – Zavadilka (po zelené)
Zavadilka – parkoviště U Křížku (po červené)
parkoviště U Křížku – zřícenina hradu Cimburk (po žluté, zelené)
zřícenina hradu Cimburk – Koryčany, náměstí (po zelené)

Popis trasy:

Do Bohuslavic se dostanete z Kyjova pohodlně vlakem, z vlakového nádraží se vydáte po zelené značce, která Vás zavede až k rozcestí Zavadilka. Po zelené značce nejprve budete stoupat, za zády budete mít jako na dlani Bukovanský mlýn, poté půjdete krásným podhůřím Chřibů a v oblasti Kameňáku se dostaneme přímo do Chřibských lesů. Ze Zavadilky pokračujte přes Moravanské louky k parkovišti U Křížku a odtud přímo na romantickou zříceninu hradu Cimburk. Po prohlídce Cimburku pokračujte po zelené značce až do Koryčan na náměstí, kde nasednete na autobus zpět do Kyjova.