1911
Stavba městské elektrárny
Stavba městské elektrárny se uskutečnila. Na ofertách k jejímu zařízení se súčastnily tři firmy: Bartelmus a Donát v Brně, Akciová společnost dř. Kolben v Praze a fa Křižík z Olomouce. Vnitřní zařízení a zavedení sítě zadáno fir Bartelmus a Donát, oferující částkou 209.500 K. Budovu samu vystavěl místní stavitel Josef Polášek za 36.502,84 K. Celkem stála elektrisace Kyjova 290.000 K. Výkon strojů je 185 HP, proud stejnosměrný 2 × 120 voltů. Na vypsané místo správce elektrárny došlo padesát žádostí a prvním správcem jejím ustanoven byl Rudolf Krčma, správce elektrárny v Luhačovicích.
Stavba vodovodu - předběžné práce
Otázka zřízení vodovodu zaměstnávala znova a znova obecní zastupitelstvo. Moravský zemský stavební úřad provedl v údolí Stupavky, v Bohuslavicích, Boršově, Bukovanech, Čeložnicích, Haluzicích 26 pokusných vrtů, z nichž jako nejpříznivější po chemickém rozboru uznán pramen za parkem, ač měl vodu značně tvrdou (67 německých stupňů). Jinak se zkouškami zjistilo, že v údolí Stupavky počínajíc od města až po Boršov bezvadné pitné vody není. Po názoru vrchního zemského stavebního rady Hanamanna z Brna mohla sonda za parkem býti východiskem vodovodu a proto pověřilo jej obecní zastupitelstvo vypracováním plánů a rozpočtů vodovodu.
Obecní důchodní
Obecním důchodním ustanoven byl 3. července Bedřich Kuča z Vizovic.
Oprava Zámečku
Starobylá budova Zámečku, jež bývala až do roku 1548 sídlem kyjovských vrchností, zevně velmi chátrající, byla opravena dle návrhů gymnasijního ředitele Josefa Klvaně a profesora Jana Kučery. Akademický malíř Jano Köhler, rodák z Nenkovic, provedl sgrafita.
Úmrtí čestného občana
Z čestných občanů kyjovských zemřel JUDr. Václav Šílený, přísedící zemského výboru, zemský a říšský poslanec, jenž vždy a velmi ochotně svým vlivem dovedl působiti u vyšších úřadů ve prospěch našeho města.
Počasí
Rok 1911 byl velmi suchý. Kyjov, jenž leží v oblasti s nejmenším počtem srážek vodních na Moravě. Deště tohoto roku takřka ani nepoznal.