Světový vynálezce E. L. Schneider má na náměstí pamětní desku

Odhalení pamětní desky Ernesta Lea Schneidera

Pamětní deska světového vynálezce Ernesta Lea Schneidera zdobí od soboty jeho rodný dům č. 16 na Masarykově náměstí.

Narodil se přesně před 130 lety, tedy 18. června 1894. Ještě v dětství se však s rodiči přestěhoval do Rakouska, kde vyrůstal, studoval, pracoval a nakonec také 1. června 1975 zemřel.

Jeho celoživotní vášní byly lodě, o čemž svědčí jeho dodnes využívaný vynález “Voith Schneider Propeller” - nejlepší lodní šroub na světě. Podrobnosti si můžete přečíst v červnovém čísle Kyjovských novin ZDE.

Slavnostního odhalení se kromě zástupců vedení města zúčastnili také zahraniční hosté, mezi nimi i Dirk Jürgens z firmy Voith, který příchozím popsal důležitost vynálezu a vysvětlil jeho fungování.