Povodňová komise se usnesla na zavedení opatření

Předpovědi vydatných dešťů přetrvávají a zatím z nich vyplývá, že by hladina toků měla kulminovat o víkendu. Ve čtvrtek v ranních hodinách tak zasedla povodňová komise, aby diskutovala možná opatření. Jednání se zúčastnilo vedení města, zástupci integrovaného záchranného systému, krizového řízení a odboru životního prostředí, městská policie a technické služby.

Právě pracovníci technických služeb nyní plní pískem 900 pytlů, které preventivně rozvezou na riziková místa. V případě akutní potřeby má město v záloze nouzové ubytování až pro 30 osob v soukromých i městských ubytovacích kapacitách. O případných dalších opatřeních budeme občany informovat.

Užitečné odkazy:

V případě nouze mohou občané volat na tato čísla:

• 150 - hasiči
  • +420 602 562 929 - městská policie

Upozorňujeme, že odčerpávaní vody ze sklepů se budou hasiči věnovat až po skončení možné krizové situace.