Město Kyjov vyhlásilo sbírku materiální pomoci

Povodně 2024. Zdroj: FB Moravskoslezský kraj

Město Kyjov se rozhodlo pomoci lidem v zasažených oblastech povodněmi nejenom finančně, ale i vytvořením materiální a potravinové sbírky. Tu město organizuje společně s Domem dětí a mládeže Kyjov a skautským střediskem Kyjov (oběma organizacím děkujeme za spolupráci). Vysbírané položky poputují prostřednictvím Potravinové banky Brno potřebným.

Sběrné místo vzniklo v Domě dětí a mládeže Kyjov v Husově ulici. V provozu je od 8:00 až do 19:00 každý všední den, a to až do odvolání. Dárci mohou přinášet:

• trvanlivé potraviny: těstoviny, rýže, konzervy, instantní polévky, dětské přesnídávky (ovocné i zeleninové), cukr, mléko, balená neperlivá voda, kojenecká voda
  • hygienické potřeby: savo, dezinfekce na povrchy a na ruce, čistící prostředky na podlahu/povrchy, protiplísňové postřiky, dětské pleny vel. 3-5, přípravky pro osobní hygienu

Vyzýváme dárce, aby jiné položky na sběrné místo nepřinášeli. Tento seznam byl vytvořen s ohledem na skutečnou aktuální potřebu v zaplavených územích.

Kdo by chtěl pomoci zasaženým i finančně, pro tyto účely byly zřízeny následující transparentní účty:

• Člověk v tísni: SOS Povodně, č. ú. 72027202/0300
  • Charita Česká republika: Charita pro oběti povodně, č. ú. 44665522/0800, v. s. 906
  • Český červený kříž: Veřejná finanční sbírka, č. ú. 333999/2700, v. s. 2404